......co se děje:
  
10.6.2020
 ...a následně se krátký, ale úderný set stal zlatým hřebíkem večera. Takže vzhůru k dalšímu zimnímu spánku...
    
15.5.2020
Neuvěřitelné se stalo skutkem. Never say never. Petr Slabý se rozhodl uspořádat oslavný večer, věnovaný otci Z.K. Slabému a jeho nedožitým 90. narozeninám. A přizval nejen Kolnu, Zapomenutý orchestr Země snivců nebo Malé zuby, ale i Nepytlíky. Takže proběhly dvě pilné zkouštičky...
  
25.6.2019
Soubor je stále ve stavu zimního spánku. Uhlík se věnuje hraní v The Group, Z.A.Hrtan v BBP - Podzemní orchestr, Cutchenka v Tři a kordy, Kakadoo v Altsteinzeitliche Knochenklangbilder, a dokonce i P. Sedloň v souboru Ministerstvo... A po DPvJU ani nevzdechnou...
  
15.8.2018
Koncert v Malostranské besídce se povedl. Díky všem za účast. Nicméně v souvislosti s ním, se rozhodl Khotzi, že už má nakládání, vykládání aparátu, jakož i rozvážení pytlíků, a hlavně nucení znuděných pytlíků do zkoušení, už po těch letech právě tak dost, a oznámil svou demisi na post "pytloděvčeteprovšechno". Soubor se bez něj odebírá k zimnímu spánku, a co bude dál, je nyní značně nejisté...
  
29.7.2018
Je za námi další návštěva popovické tvrzi, a na žádost nečetných fans, jsme se rozhodli oslavit tu třicítku i v Praze. Konkrétně v Malostranské Besedě 7. srpna. Stejně by v létě byla. Snad tentokrát dojde i na historické kousky, což se v Boskovicích nestihlo. Rádi vás uvidíme.
   
19.6.2018
Za pár dní zase zahrajeme na nejpříjemnějším malém festiválku Závislý Zubr, kde to určitě bude fajn. Důležitější ovšm je, co se chystá pak: Mr. Uhlík spočítal, že souboru jest let třicet !!! A to si žádá oslavu. A ta proběhne v rámci festivalu Boskovice, kde zahrajem nejen my, v sestavě s duchovní posilou pana Pytliga - ale především se zde objeví i další soubor Cutchenky - již pomalu, ale jistě hibernovaní Smädný kmet, po letech oživení Hrtanovi New Kids Underground, občas nos vystrkující Uhlíkovi bluesoví United Cans Unlimited a Yozovy letité legendy OTK. Jen Khotzimu překazily manželky spoluhráčů úmysl přizvat i D2ti de3t2. Každopádně bude celá čtvrteční odpolední UNI stage věnována právě téhle trachtaci. Doražte - to už nikdy takhle pospolu neuvidíte!
  
21.1.2018
Chystá se velká věc! Album "Jiná hudba pro kocoura Vavřince" bude koncertně pokřtěno! Vystoupí spousta slavných, od Marky Míkové, přes Pavla Richtera, až po bůhvíkoho, a i my jsme byli přizváni. Budem hrát poloakusticky a Cutchenka nám připravila pěkná ouška...
  
11.9.2017
Důmyslnou zákulisní machinací byl festiválek Sad 2017 přesunut z pátku na sobotu, bychom nemohli vystoupit. Hanba! Perzekuce! Účelovka! Takže nejbližší producírkou jest Houmfest v nějakém z fotek podivně vyhlížejícím Sportbaru...
   
25.8.2017
Poslušně hlásíme, že rodina pytlofanoušků a potenciálních členů dětského sboru Pytlíček, se rozrostla o dalšího člena.
Černovlasý krasavec se jmenuje Vašík, a celý soubor blahopřeje Cutchence a Ondrovi... Huráááá!
   
* 12.8.2017
Nebývalá aktivita v podobě letního soustředění v bohem i kýmkoli jiným zapomenuté krajině západosudetských hvozdů. Minimální signál a ilegální hostinec maskovaný hasičskou klubovnou. Bez bloudění nelze vyváznout. Výsledkem ovšem dva nové songy, z nichž jeden představen v následné letní Besídce, kde zároveň své premiérové vystoupení odehrálo trio Kolena. Fotoalbum zde.
    
* 18.6.2017
Odvážná, teprve druhá producírka bez otce-zakladatele Uhlíka, připsána na účet. Underground ve všech směrech. Ale jinak moc příjemné. Důkazové zde.
  
* 20.5.2017
"Buď on a nebo já" není dobrá situace v žádném souboru. Výsledkem je - už podruhé - ochuzení sestavy o Sedloně. Pozůstalí vzpomínají, děkují, litují, sklenku zdvihají.
  
* 2.1.2017
Zas Kaštan. Přijdete? A přijde čert s Káčou? detailové tady.
  
* 1.1.2017
Pytloidní fikanost. Propocená fujavice. Pancharti féroví. Pár fjordů a Petragramy fascinující. Nula Jedna Sedm.
   
* 27.10.2016
Alkoholická smršť v Chuchli a obvyklý večírek v Bárce - to byl tentokrát poklidný podzim. Nejlepší ovšem byla listopadová návštěva v jáMORu, kam jsme zase jednou přivezli trochu toho nefalšovaného neumětelství a nechali na Yozovi, aby z toho vykutal umění. Khotzi se odvážil i k mikrofonu, přišla i z maminčích radostí dočasně uvolněná Cutchenka, a Kakadoo kromě trombonu preludoval i na flétnovou koncovku. Krása zaručena. Zvěčněno zde.
  
* 25.6.2016
Opět jsme si jednou zahráli s Cutchenkou Joe¨s Garage, a to na námi oblíbeném festiválku Závislý zubr, pořádaném moc milými jedinci. Uhlík, Kakadoo a Sedloň si dali cestou architektonický poznávací výlet, Hrtan opět podnikal cyklistické rekordy, kdy našlapal o 50 km více, než ostatní ujeli autem a bylo pěkně teploučko. Sám koncert provázel výborný zvuk a skvělé reakce publika. Zřejmě nejapokalyptičtější pasáž byla zachycena i obrazem. A za pozornost rozhodně stojí nejen kvůli tanečním kreacím.
  
* 8.5.2016
Píše nám, po oslavě se v tvůrčím módu nacházející ex-frontman souboru Pan Pytlig:
Dnes dopo s 0,9 v žíle jsem vymyslel nový logo pro jednu starou kapelu. Nezaměňovat s kouzelníkem Žitem!"

  
* 28.2.2016
Přežili jsme velmi bizarní akci. Charakterizovaly ji:

- až překvapivě vysoký počet návštěvníků
- nazí lidé v publiku (obého pohlaví, full i částečně)
- drtivě převažující mladší ročníky na akci, kde by se spíš daly čekat padesátileté máničky
- až nechutně dlouhý skluz
- bezkonkurenčně nejhorší zvukař za několik let
- nutkavý pocit, že alkohol tu byl podstatou všeho
- nadšení, vyvažující chaos
- odjezd v 01:00, přičemž program byl zhruba v polovině

Egoisticky možno dodat, že Khotzimu se líbilo to, že neřídil a tudíž se mohl opít a Uhlíkovi se líbilo to, že ho nikdo nebuzeroval, protože idea nekuřáckého koncertu hrozí v tomto případě asi tak někdy za 23 let. Veřejně, před nastoupenou facebookovou jednotkou celý soubor vyjadřuje pochvalu frontmanu panu Hrtanovi, že to celé zvládnul s handicapem 38,3 Celsia. Všem divákům, kteří nám projevili přízeň, samozřejmě děkujeme.

    
* 5.2.2016
Hrobové se otevírají, historická alotria vyplouvají na povrch. Pytlíci pronikají na Bandcamp.
  
* 25.1.2016
Khotzi letos původně už vůbec nic slavit nechtěl. Khotzi byl však vyzván kapelou Jiříkovo vidění. Khotzi se dobře poměl a všichni ti, kteří dorazili, s ním. Khotzimu vůbec nevadilo těch asi 86 omluvných mailů, aktivně vysvětlujících, proč dotyční nemohou přijít, ani těch několik, kteří přislíbili a nedorazili. Khotzi totiž ví, že litovat mohou jen oni. Khotzi měl taky moc velkou radost, že dorazila a znovu si po čase zapěla Cutchenka. A taky to, že kdyby bylo bývalo Yozovi nezačalo ráno pískat v uších, že mohl být soubor zas jednou kompletně nejkompletnější. Bonusem mu pak je, že o tom večeru pěkné zmínky padly v tisku
  
* 18.1.2016
Benefice pro Farm Studio v Souterrainu se vydařila, děkujeme Byl pes za milou společnost a hlavně děkujeme všem, kdo vážili své kroky a podpořili tak dobrou věc. A jak praví závěrečné zhodnocení, vybralo se přes sedm tisíc, takže bagr bude mít pré.
  
* 17.12.2015
Dvojitý výsadek se zdařil, zahlučeli jsme si pěkně. Do galerie doplněny plakáty a fotogalerie za tento rok. V lednu zveme jednak na benefici, pořádanou nejlepším organizátorem Jarmilem a jednak do Kaštanu, kde podpoříme Jiříkovo vidění a Khotzi zde oslaví své tradiční naro-ski. Opatrujte se.
  
* 25.10.2015
Kromě rozdávání radosti na narozeninovém večírku zveme na dvojitý výsadek v listopadu aneb směřujte, kam blíže vás kroky dovedou. Po letech se vracíme do Bohnic a navzdory neúčasti SPB zahudeme v Páté koloně, a o den později nás čeká oblíbený podzimní výlet na západ: Bárka tentokrát znovu s OTK, ale i s desperátem Calverou. Hymbajs šúviks - jak říkává Ondřej Štindl. Ganjaloodův zvací art je výmluvný jako vždy.
  
* 14.10.2015
Do Řepice sice dorazilo nemnoho návštěvníků, nicméně ti, co tam byli, jistě potvrdí, že je skvělé, když to někdo podobně nevzdává jako pan Kurel. Pan Sedloň sice tou dobou chytal bronz někde na Pyrenejském poloostrově, ale bicí zas jednou třískaly o sto šest a jako -ehm- třešinka na dortu jsme se postarali o finále. Akce, kterých by si lidi měli vážit, protože jich v dnešní vládě ekonomiky, pragmatismu a výhodných partnerství s kýmkoli, už brzo moc nebude. naopak divadelní klub Scapino v Kolíně udivil kromě pohostinství bohatou návštěvností a útulností. A psali o tom i v tisku.
  
* 24.8.2015
Děkujeme všem, kteří nám dali přednost před Mňágou i Žďorpem a dorazili do stanu. Bylo fajn, že vás nebylo zrovna málo. Odměnou snad byl i ostrý obraz a dobrý zvuk. Vzhledem k přítomnosti několika paparazziů bude snad i dokumentace obrazem. Na obzoru Řepice. S bubeníkem!
    
* 19.8.2015
Kdo se chystáte do Trutnova, pak vězte, že nás najdete v neděli v 16:00 ve stanu.
Mnohem důležitější však je, že půjde o koncertní premiéru nového pytločlena, někdejší opory spolků Ginnungagap či Periferie 42, toho, který hostoval na prvním koncertě Skrytého půvabu byrokracie a obsluhovatele trombonu.  (neb jak pravil Mr. Uhlík: "Pozoun je hnusný slovo. Pozoun řikaj jen zku*vený dechovkáři. Tohle je trombon!")
Čili tu poprvé vystoupí sestava:
Z.A.Hrtan & Mr.Uhlík & Dr. Khotzi & Pavel Sedloň & Monsieur Kakadoo
A vy můžete být u toho. Aneb řečeno s Horstem Fuchsem: No není to úžasné?
   
* 17.7. 2015
I když se letos s hraním nepřetrhnem, letní Besídku si Uhlík ujít nenechal. Zahrají s námi Pičus, Fanda & company aneb lůzr-rokenrolisti Byl pes. Tak se stavte - přece takhle uprostřed léta nebudete dřepět doma!
  
* 8.1. 2015
Leden - do klubu vlezem. Khotzi je zas o rok starší a tak je důvod slavit. Tradičně v Kaštanu. Pozvání přijali Karabekian a taky samojediný Kittchen. A možná přijde i bubeník!
 
* 14.12. 2014
Předposlední koncert tohoto roku za námi. Bylo to pěkné, a hlavně... tradiční. Což znamená že: Cutchenka a Yoz zas nemohli, Uhlik zas žbrblal na všechno a na všechny. Hrtan zas perlil humorem (což se ovšem až skvěle potkalo s naladěním publika), Khotzi byl zas utahanej jako pes, a Sedloň po záříjovém druhém místě v turnaji v petanque odpoledne před vystoupením slavně zvítězil v turnaji v bowlingu, tudíž krom kachny pozřel i něco tekutin a tak na pódiu řádil a mimo něj filosofoval. Obojí běsným způsobem. I když jsme několik kousků zvorali maximálně, stejně se nám hrálo skvěle a snad to i prej bylo k poslouchání. A na rozdíl od RoPy jsme se nestyděli dát i druhý přídavek. Krásný návrat ve 4:15. Děkujeme publiku. A těšíme se na všechny při vánoční akustické seanci 20.12.
  
* 30.11. 2014
Tradičně příjemný výlet do Budějic a nečekaně příjemná akce i v Roudnici. A pozor: chystá se pytloprůnik do Národní galerie!  Pytlíci totiž zahudou poloakusticky na vernisáži výstavy "Proměny Williama Hogartha. Nezřízenost bídy" v Paláci Kinských. Je mimochodem k vidění až do března 2015.
  
* 9.10. 2014
Večírek magazínu UNI se vydařil, a i přes pokročilou hodinu jsme si to vcelku užili. A protože staré dluhy se mají splácet a my ji jich tam máme jako nikde, zveme všechny na další Hukotův Literární večer do Budějovic.
   
* 10.9. 2014
První poprázdninová akce dopadla rozpačitě - petanquový turnaj byl fajn, počasí úžasné a saxofonový démon pan Sedloň i ve stavu značné intoxikace etanolem hravě na hlavu porazil a psychicky zdeptal i skoro všechny profíky a obsadil krásná dvě druhá místa, když nestačil pouze na svou kolegyni ze Zubů nehtů. Večerní koncert ovšem proběhl za drtivého nezájmu příchozích a zvukových problémů - a to ačkoli spoluhrající Radost byla výtečná. Jinak o nás bylo pečováno až nečekaně luxusním způsobem a třeba snídaně by hravě překonala leckterý hotel. Další producírky  v kalendáři.
   
* 25.8. 2014
Máme léto za zády, a mnoho nových zážitků v análech - jak jsme to v Boskovicích dali dvakrát, jak jsme v Zubrnicích už byli jako doma, jak jsme v okolí Tasova přece jen našli hospodu, a jak jsme se málem nevyspali, protože nám slovenští Fallgrap odjeli i s klíčem od pokoje. A jak jsme v Trutnově radši neměli přidávat - když už jsme výborně zahráli i bez po Gruzii courající Kačenky a Krišnaklukům se velkým obloukem vyhýbajícího Yoze.
   
* 11.7. 2014
V souvislosti s dvojitou účastí na festivalu v Boskovicích došlo i na rozhovor do festivalového zpravodaje - Khotzi hovořil s mladou reportérkou a její vnady ho inspirovaly k pozoruhodným duševním výkonům...
   
* 3.7. 2014
Máme rádi Unijazz. Unijazz vydává UNI  (a ne že bychom s tím někteří neměli něco do činění). Teď se chystá změna - a kdokoli s ní může pomoci. I ty. Všechno důležité lze najít tady Včetně okouzlujícího videa s jistými, nejmenovanými. Dobrej skutek na spadnutí. A pozor - jednou z odměn za právě tvoji podporu, může být i koncert těles okolo Unijazzu - takže vedle Tata Bojs a několika dalších, i nás. A to koncert zcela speciální a zcela soukromý, na který se nikdo jiný nedostane. A o čem jinym chceš vyprávět vnoučatům, he?
   
* 20.6. 2014
Festivalová sezóna za bukem: Zubrnice, Boskovice, Tasov, Trutnoff - tam všude budeme k vidění taky.  Přiďte pobejt !!!
   
* 29.4. 2014
Večírek proběhl. Bývalí členi dorazili, zahráli. Leccos se v presu nestihlo. Na ulici odchycení dudáci zaduli.  I s příšerným zvukem a ultra-neochotným zvukařem se to zvládlo. Jen Khotzi trošku vydeptán. V galérce čtyři kupky fotek.
  
* 23.4. 2014
Oslavný večer se cvalem blíží. Rozhovory tady a tady. Pozvánka pak tady.
   
* 15.3.2014
Slavit se bude a ne že ne. Vše podstatné uvádí plakatio.
   
* 16.1.2014
Slavili sme na Slamniku. Sešla se skupin sestava silná. Svištělo to. Sjeli sme to sakra systematicky s pěti syslopytliky. Soudně sme  set osekali o svěží sic syrový song a směs senzačních skandovaček slavila spontánní sukces. Staroušové skotačili se sympatickými slečnami, směle srkali a sosali sklenice střiků, sodu či spořádně slad.  Bouchací šrouby sypaly sprosťárny ze sliznic, OTK smíchali staré i svěží, s Pod Černým vrchem skanula slza sešlých siluet. Skutečně skvělý sjezd Slovanstva. Smích se slučoval se semtexem snah a sopkami solidarity. Snad jen stoupenci striptýzu stávkovali. Solidní sousto spokojenosti. A souhrnná i sladká Symfonie snímků!   
   
* 8.1.2014
Počátek roku s tradiční oslavkou. Všichni zváni. Via Plakatio. A pozor: blíží se i jiná zásadní oslava. Všichni nechť si ráčí zatrhnout ve svých diářích - ať již papírových či elektronických bázmecích - nejdůležitější pytlodatum tohoto roku: 25.4. 2014  Podrobnostě později.
   
* 19.12.2013
Spojili jsme síly s oblíbeným spisovatelem Michalem Šandou a společně vystoupili v Unijazzu. Pytlíci akusticky zahudlali, Pan autor předčítal ze svých knih. Dokonce dorazil i Džony Deep a tak se připojil. Publikum početné, nálada nečekaně rozjetá. // Plánované jihočeské tour se nakonec smrsklo na pouhou sóloproducírku v Bárce - opět se skvělou atmosférou a velmi hlučnými kolegy noar+is+. // Akusticky jsme zahráli 11.12. na slavnostním uvedení knihy komiksových příběhů Kocoura Vavřince. Nacvičili jsme k té příležitosti novou skladbu, která dostala název Svatovavřinecká (výběr z bobulí). Jako text byly použity autentické "bubliny" ze zmíněné knihy. Plus naše zpěvulka- kostymérka vytvořila kostýmní kreace. Reakce nečekaná - nakonec jsme museli novinku zopakovat. 
Veselé pytlovánoce a šťastný nový pytlorok.
    
* 16.10.2013
Pytlíci míní a zaměstnavatelé mění. Takže si bohužel na Literárním večeru v Budějicích nezahrajem :( Po Cutchence byl totiž do pracovního procesu pohnán i leader Hrtan, cestující ten večer do Blavy natáčet Háňu Záňu... A bez pěvců radosti nerozdáš. Navíc se Duopytlí pan Uhlík bojí. Takže se všem omlouváme za nechtěnou neúčast... Snad někdy příště :(
   
* 11. 10. 2013
Nečekaná aktivita jak zamlada aneb umělcí v akci. Ve středu nabídka zaskočit na konziku, ve čtvrtek telespojení bez nějž není velení, v pátek samo radostné hlučení v tom pravém undergroundu - dobrovolný výběr vstupu do krabice, Cola tři deci za 15,-, sálek jak pro Mimikry. Už když jsme vyhodili pojistky při zvukovce, bylo jasný, že si to užijem. Třicet intenzivních minut, něco nemálo vazbení, pár přehmatů při spouštění samplů, atmosféra veselí..Zasloužené potlesky. Nevázané publikum, které přesně ví co chce: "Navalte přídavek, hajzli!" Neautomobilisté následně rozjeli adekvátní večírek. A tak to má byt.  Zmíněné Budějice i další legrandy na obzoru.
   
* 30. 9. 2013
Poprázdninový zevl. Hrtan na kole, Cutchenka v divadle, Yoz ve studiu, Khotzi v nemocnici a Uhlík někde ve víru vášní. Na říjen opět naplánován výlet do Budějovic - tentokrát zas jednou na Literární večer v exkluzivní společnosti. Co bude dál, ví bůh a Hrtan.
   
* 16. 7. 2013
Čilý červen. Čučoriedkovali jsme na narozeninách - čistě akusticky, a s čerstvým Pytligem - čeřili jsme čeřeny v Zubrnicích, čemuž už se čudovali jen dospělí činitelé Závislého Zubra neboť početné přítomné čepýřivé děti už spaly, čile jsme se činili na následném večírku. Čuli jsme, že tentokrát by mohla vyjít činaná cesta do Českých Budějic - a ona čarokrásně vyšla. No čestně! Červenec čoskoro po Boskovicích čeknul čolky, čoboly a holky v Malostranské Besídce. Častovali jsme Čechy i čestné zahraniční čahouny. Čachrovaný čardáš v pěti čili s čarodějem Yozem. A čajová párty se čeládce vydařila. Prázdniny, časy čečetek, čekáme, čelíme času a čerpáme činnost častou četbu. Čenichejte čerchmanti i čičinky!!! 
    
* 12. 5. 2013
Na pozvání fanouška Máry alter-undergroundový festiválek v Roudnici. na jedné straně nepočetné publikum, časový skluz a dost improvizovaný zvuk (Hrtan dostal náhlavní mikrofon, neb zvukaři neměli stojan, a také nás pobavila mezizvukařská řečnická otázka: "Jo tak dvě linky? A čím my to do toho mixu natáhnem..."), na druhé naprosto samozřejmě předané finance bez ohledu na návštěvnost a samozřejmý odnos aparátu - aneb pořadatelská profesionalita jinde málo vídaná. Inu - poveselili jsme se. Navíc na webu Staré Pekárny se objevilo pár fotek.
   
* 6. 5. 2013
Výlet na jihovýchod. Dodávkou a s bubeníkem Yozem a Kačenčiným novým boyfriendem. Páteční Brno v Pekárně zdařilé, premiéra kapely Ať se snaží ona výtečná, následný večírek také. A i vláček popojel. V sobota procházka Brnem, pár úlovků v kytary.cz (Kačenka si pořídila další kazoo...) porce výtvarného umění, a šup do Jihlavy. Tam moc příjemný zážitek z mexického restaurantu a sobotní koncert s o poznání horším zvukem než v Brně, ve kterém se trochu ztrácel nejen Yoz, ale i ostatní. Takže občas oblíbená Variace na alternativní téma. Publikum nepočetné, leč milé, Lajky jako hlavní bod večera skvělé. Náročný, ale velmi příjemný víkend.
   
* 4. 3. 2013
Čekáme na jaro. Kdo by taky hrál v takový kose?  Za to v květnu se po pár letech vracíme na místo činu do Brna, a také poprvé nabídneme radost v Jihlavě.
   
* 12. 2. 2013
Koncert ve Vagonu dopadl velmi příjemně, Bohužel jsme museli odříct vystoupení na Žižkovské noci z důvodu pracovní vytíženosti, ale do léta ještě něco stihnem. Pan Hrtan sobě zakoupil nový live controller, Khotzi zas banjo. Radost k rozdávání se akumuluje.
   
* 2. 2. 2013
Ve fotoalbu přidána rozsáhlá fotodokumentace z Kaštanu. Autorovi to historie jistě nezapomene. A rýsuje se další exhibování ve Vagonu. 
  
* 13. 1. 2013
Khotzi tradičně slavil narozeniny v Kaštanu a Pytlí asistovalo. Večírek byl pojatý jako cover night, a s výjimečnou účastí  souhlasil i ex-leader Pytlig, takže vedle běžně hraných předělávek jsme vytáhli ještě pár starších kousků. A hlavně jsme skoro nacvičili nikdy na koncertech nezahrané Beefheartovy Vánoční Petřiny a Zappovu Joe's Garage a také úplně nově legendární kousek od Třírychlostního Pepíčka. Na poslední chvíli přislíbil ale účast i hostující bubeník Yoz, takže šestičlenná silná sestava předvedla výjimečný a poměrně masakrózní set. Následný večírek byl pak nejen veselý, ale rozhodně nejrozsáhlejší za několik posledních let. Včetně tradičního vystoupení dua Čert a Káča. Vše zakončeno až v časných ranních hodinách. 
    
* 4. 12. 2012
Výlet západojižním obloukem byl stejně skvělý jako náročný. Hrtan s už skoro zahojenou rukou. Zajímavě se projevilo  subjektivní vnímání: každému se víc líbil jiný z absolvovaných koncertů. V Pí nečekaně silná podpora: sám pan Yoz usedl za bicí a vše získalo nečekanou razanci. Večírky v Bárce i v Píčku se taktéž zadařily (ten v Píčku se pak i trochu protáhl, protože byli přítomni všichni - v pátek z Bárky část OTK odjela do Prahy - a také se objevila vhodná záminka v podobě úspěchu Aloise Nebela na "evropských Oscarech") . Nedělní odpolední tečka v podobě návštěvy strakonického hradního sklípku, kde OTK zahráli polohlučně a pytlíci s pytlenkou čistě akusticky, pak byla výtečnou změnou. Uhlík s Hrtanem si pochvalovali i návštěvu tržiště s vonnými nápoji. jen Khotzi zas musel hospodské povaleče vyhánět ze zahřátých pelíšků, aby příjezd do Prahy po třech dnech proběhl před půlnocí... 
   
* 11. 11. 2012
V Kaštanu jsme si střihli statečný boj se zvukem. Nastydlý Uhlík, Khotzi na antibiotikách a s hnisajícího nohou a Hrtan stále s rukou v šátku a bez svého Yamaha padu plus všichni bez Cutchenky i Sedloně, bojovali jako vlci. Zahráli jsme si hezky, ale prý to nebylo moc slyšet. Vložte kočku to ovšem nasmažili i za nás. Taky se v albu konečně objevily fotky z horkého Trutnova. A na obzoru je třídenní minitour na jihu. Po stopách husitů a jako support skvělých OTK!
   
* 29. 10. 2012
Festiválek Cutchenčiny kamarádky měl tak zmatenou organizaci, že byl nakonec úplně jindy, než nám bylo řečeno.  A tak jsme nemohli radost rozdávat, i když jsme chtěli. Za to říjnový večer tří barev ve Vagonu, kde jsme jedno podium posdíleli se skvělými Spermbankers a jako vždy energickými Abigail Ybarra, se vcelku vydařil. A opravdu jsme se těšili na Literární večírek do Budějic. Jenže zlý automobilista a pirát silnic nám přejel vokalistu Hrtana. A bylo z toho spousta šrámů a vykloubené rameno. A s nezpívajícím Hrtanem s rukou v šátku posluchače nepotěšíš. A potěšíš-li, tak jen k pláči. Takže zase jedna jistě skvělá akce bez nás. Ještěže ve zbytku plískanic snad svou láskou k hudbě atmosféru prohřejeme!
         
* 21. 8. 2012
Něco festivalů jsme obrazili. Nečekaně a nenápadně, akusticky doprovodili Mirka 6. Kroše při jeho autorském čtení v Boskovicích. Hrtan, soužen zažívací poruchou nedorazil, a Cutchenka ho zdatně zastala. Po několika letech se nám dostalo pozvání do Popovic na Olousovy narozeniny. Khotzi mu zahrál na Uhlíkovu dvoukrkou krasavici a oprášili jsme Jedličku. Zároveň se ale museli obejít jak bez Cutchenky, tak bez Sedloně, neb oba dleli kdesi na svatbách (každý na jiné a naštěstí ani jeden na vlastní). Mezi festy jsme si odskočili do Malostranské besídky. Vedro a cyklistický závod si vybralo své a Hrtan dorazil beze vších nástrojů, ale díky laskavé zápůjčce se hluková koule mohla konat. V Trutnově to nejprve vypadalo na velkou druhou scénu, ale nakonec jsme opět skončili v oblíbeném stanu. Početní fanoušci sprosťáka Záviše, který rozdával svou poezii z ohanbí před námi, sice ve většině hbitě prchli, ale ti, kteří zůstali byli odměněni pestrou porcí. Cutchenka tak získala nové ctitele a zbylé trio ukázalo všem, zač je toho špek. Podzimní kalendář rozdávaní radosti se ovšem povážlivě plní, takže není všem nevypitým nápojům konec.
    
* 28. 6. 2012
Červen ve znaku aktivity.  V Dejvické nádražce prima večírek s obnovenými Chudák paní Popelková, kde Sedloň zdědil osiřelý post rytmokomplikátora po svém otci. Konstruktér večera pan Vepřek vymyslel střídání bloků obou souborů, čehož jsme se nejprve báli, ale nakonec to dopadlo ke spokojenosti všech. Po večírku ovšem muselo dojít k vyhazovu nebohých, jamujících  hudebníků na na noční chodník, neb k odchodu se neměli. V Café v lese bylo vedro, křtila se kniha a Pytlíci asistovali. Nikdo nezkolaboval, ale bylo to náročné.  Pěknou tečkou za školním rokem se stal úžasný festiválek v Zubrnicích. A to nejen díky pohostinnosti Majdy, Koldy a dalších.  Skvělý zvuk a mnoho rozdané radosti. Červené pivo a další kratochvíle included. 
   
* 7. 4. 2012   
S jarem Pytlíci na scénu. Vyrazili jsme hopsa-hejsa do Brandejsa. V kinoklubu Egzyl bylo útulně, crazy alternativa Bouchací šrouby k nám skvěle sedla, zběsilí metalisti DH měli zas výtečnou projekci. Publikum skvělé, ohlas nemalý. Něco písní jsme popěli, něco nápojů popili, s hodnými policisty si popovídali. A ty nesvítící žárovky jsme vyměnili ještě cestou. Další rozdávání radosti na obzoru.
   
* 25.1. 2012   
Jsme ve svých kotcích. Nicméně Khotzi byl obdarován novou zvukovou kartou, takže se rýsuje možnost, že by rozpracované album mohlo být v příští pětiletce dokončeno. Zato si 5/6 souboru střihlo veřejný koncertní country večírek v oblíbeném podniku U Dr. Emila Holuba. Dorazil i Pytlig, jen Hrtan koncertoval jinde s jinými. Mohla by to být taková pěkná tradice.
   
* 5.12. 2011
V závěru roku se letošní bídná koncertní aktivita poněkud vylepšila. Na pozvání Abigail Ybarra, kluků jedněch ušatých, jsme zaduli v někdejším folkovém doupěti Baráčnické rychtě. Zvuk byl až překvapivě dobrý a na hlavní hvězdy dorazilo až nečekané množství diváctva, které se ¨chovalo slušně a naši od nich značně odlišnou produkci vzalo na vědomí. S rokem 2011 jsme se rozloučili skvělým večírkem v Bárce pod Točníkem. Navíc pan Hrtan zpestřil odjezd tím, že málem umrzl jen pro to, že si spletl stanice metra, ale cesta pak probíhala snadno, protože soubor již je vybaven druhou navigací, která nás spolehlivě dovedla i k pumpičce, o které Uhlík, známý milovník těchto míst, dosud netušil. 
   
* 20.9. 2011 
V září jsme zahráli ve Ferdinandově, kousek od Frýdlantu. Tradiční kapelová otázka: "Budeme se mít dneska rádi nebo se budem nenávidět?" padla už po pár kilometrech jízdy. Žádného nepřizpůsobivého spoluobčana s mačetou, kterých prý tam jsou tisíce, jsme nepotkali. Hluková koule byla jak má být, publikum nás odměnilo alkoholem, Kačenka si zatančila, jen slibovaný guláš skončil místo v břiše v zamčené kuchyni. Fotodokumentace od oslavence - ještě jednou všechno  nejlepší, Karle!
   
* 22.6. 2011 
Křest CD Postižené oblasti proběhl skvěle. Až tedy na to, že Džony Deep si s sebou nevzal své vybavení a byl tak jen duchovní podporou v publiku. Navíc nás dočasně opustil a odjel si za anglickou mlhou. Ale hned následně jsme na poslední chvíli zaskočili za NKU na akci Leninovy padesátiny. Lenin je člen Nevidim, jediného skutečného a pořádného undergroundu u nás. Akce byla vydařená - jen pečení krocani se dogrilovali zrovna ve chvíli, kdy jsme hráli. takže toho na nás moc nezbylo. Ale pivenky ve výši 21 piv na osobu byly víc než velkorysé.
   
* 3.6. 2011 
Plánovaný výroční koncert "10 let s Hrtanem" byl nakonec pro vytíženost protagonistovu a také onemocnění bratra Jícna, díky kterému by nemohli zahrát výjimeční New Kids Underground, prozatím odložen. Ale chystáme se vylézt z doupěte a asistovat při křtu nového cd mělnické formace Postižená oblast. Viz. plakatio.  Ve fotoalbu vzpomínka na skvělý podzimní koncert v Písku.
   
* 15.3. 2011 
Saxofonovými party a několika drobnými dodělávkami jsme po zimním spánku dokončili delší dobu rozpracovanou nahrávku ve Faust studiu. Studio bují, Derek je stále ve větší pohodě a Faust se pochlubil několika novými kousky ze sbírky v podobě pár analogových kláves, kytar a dalších pěkných hraček. Na podzim zabukováno studio  jáMOR na mix a master u obvyklého pána.  Ještě předtím bychom ale měli dotočit zbylé kousky a vyrazit do Uhlíkem objeveného studia kdesi na východě.
   
* 6.12. 2010  
Podzim v duchu poklidného opadávání. Nejen listů. Jedna veřejná zkouška v Carpe Diem, po odpadnutí termínu v Budějicích skvěle nadupaný konzik v Písku. Opravdu výborný publikum, diví fotografové a vůbec. Vystoupení na Moraně - zamrzlý auto, doprava MHD, akustická verze a Hrtan mezitím vytírající vytopenej byt.
   
* 4.9. 2010  
Došlo na nejhorší: DPVJU se po Uhlíkově nápadu vecpalo už i na Facebook.   A výsledek se brzy dostavil - jeden z příznivců zaslal historické fotky. Do fotoalba nám tak přibyly obrázky s dosud vizuálně utajovaným panem Dřevěným. Zároveň se zcela náhodně objevily i fotografie z festiválku v Rankovicích o kterých jsme netušili, že existují.
   
* 29.8. 2010  
V Trutnově spousta milých jedinců v publiku a asi 50 nad nulou ve stanu - sauna v ceně. Utěšený Těchanov v komorním prostředí klubu Kaštan. Pěkná projekce, pohádky, šansoniérka KačaSavo. Asi po sedmi letech jsme ze skříně vytáhli kostýmky, Hrtan zpunktoval (nakonec nehambatou) projekci, snad se nikdo nenudil. Z obou akcí fotodokumentace. Podzim za bukem.
   
* 1.8. 2010  
Červenec v klidu, letos žádné festivaly, relax. V srpnu se ovšem chystá další návštěva trutnovského Bojiště a také po letech návrat pachatelů na místo činu - po skoro deseti letech na milý festiválek Utěšený Těchanov. Na závěr prázdnin ideální program. V souvislosti s tím se objevily, a na hladinu z archivu vyplavaly skutečně vypečené archivní fotodokumenty.  Už jsou ve fotoalbu.
   
* 20.6. 2010   
Tři koncerty v jednom dni jsme nikdy neabsolvovali - a tentokrát nakonec taky ne. Ale v plánu byly a divokej den to byl, to zas jo.  Refufest na kampě od dvou. Publikum chvíli reagovalo, ale pak přišlo na to, že world music fakt nejsme. Ani Hrtanův břeskný humor nepomohl. Ale zvuk skvělej. Pak cesta. Zácpa na D1. 15 km za dvě hodiny. Pytlíci tradičně s kecama a na zabití. Za necelý čtyři hoďky v Budějicích. Cutchenka cestou záhadně přišla o...  hlas. Skvělá indická restaurace jako náplast. Venku čerti a provazy vody. V deset jsme dorazili do Chlumu u Křemže. Pytlici zas žbrblali. V jedenáct jsme šli na věc. Když zvukař na naléhavé protesty přidal beaty do odposlechů, šlapalo to už skvěle. Tropický vedro. Vydařenej set a příznivej ohlas zdravého jádra, které alkohol neudolal. V jednu už jsme zas seděli v autě a metelili si to do Písku. Bývalý kytarista Yuttowyi tam totiž slavil výročí svatby a v plánu bylo popůlnoční překvapení po OTK. Po příjezdu jsme samozřejmě zjistili, že těch 40 pařících prej akorát odešlo spát, stejně jako 3/4 oteklejch kluků. Takže pár panáků, rozjařená paní Yuttowá, pak zamčená mříž a odjezd. Pytlíci opět žbrblali a hledali problémy, kde nejsou - v tom jsou mistři. V šest ráno v pelechu.
   
* 3.6. 2010
Poprvé jsme ozkusili podium Modré Vopice. Dle reakcí publika to asi není ten pravý prostor pro nás. Ale zajímavá zkušenost přišla začátkem června. Deepovy studentky uspořádaly bytový koncert. Ten se ukázal nakonec překvapivě příjemnější než mnohé "normální". Odehráli jsme ho akusticky pro asi dvacetihlavé publikum které se aktivně zapojovalo a následoval příjemný večírek s Čertem a Káčou. Spokojenost nadstandard. Ovšem pozor - chystá se první historický pytlotroják!
   
* 2.4. 2010
Jaro v útlumu. Hrtan měl chuť zkusit nový klub, takže jsme si popovídali s majitelem, prohlédli starožitnosti, dali si si kamaráda Jamesona (panák za 27,-??!), podebatili o výstavě plyšových medvědů a vnitrokapelně se neshodli na tom, co je a není kulturní osvěta. Pak vcelku milý koncertík v Café Na půl cesty se skvělými Tři a kordy a nezvykle malou návštěvou. Dobrý bylo i hraní na vernisáži. A bylo by i lepší, kdyby studenti nehráli hru "spící blumy".
     
* 8.1. 2010
Na začátku roku akustická megašou v Carpe Diem - maximální sestava v sedmi - i s Pytligem, který zachraňoval Hrtanovu sklerozu.. V publiku pak sličné novinářky, zpěvačky a mr. underground Čuňas.  Ku Khotzivýročí opět zveme na oslavný večer - díky rekonstrukci Kaštanu tentokrát v Dejvické nádražce. A pozor - proběhne koncertní premiéra hned dvou nových kousků! (třetí měl už akustickou předpremiéru v Carpe Diem). A až přestane mrznout, vyrazíme zas mimo tu naši hlavní vesnici.
   
* 1.12.2009
Podzim v poklidném duchu, v prosinci odpočinek s medvědy. Málem jsme zahráli na hradě Zvířetice. Ale jen málem. Omrzl nám tam Hrtan. Po roce opět vynikající producírka v Bárce. Nepovedený akustický gig na vernisáži. A kuriózní koncertík v hospůdce v Teplicích. Na country fanynku bude Uhlík dlouho vzpomínat.  Na jihu účast na festivalu Budějovický manifest. Hraní fajn, návštěva indické krmě i již tradice Uhlíkova 200g taktéž. S noclehem to dopadlo hůře.  
   
* 5.9.2009
Poprázdninová vernisáž v Lysé. Minimalistická sestava. Klauniáda po androši = úspěch zaručen. Čert a Káča až skoro do zničení. Do fotogalerie přidány objevené klenoty z archivu - výroční koncert z roku 2007 a akustický narozeninový koncert z roku 2006 ještě s Kolouškem a hostujícím Pytligem - webmaster doporučuje! 
  
* 24.8.2009
Podruhé v Trutnově. Vypečený zážitek zaznamenán v blogu.
  
* 2.8.2009
Po pár letech  zas  Olousovi na Tvrzi. Bylo tam hezky - jen zvukař ze začátku ne a ne pochopit, že hrát  potichu je opruz. Venku zuřily bouře a záplavové deště, uvnitř útulně. O týden později výlet na východ. Cestu zpestřovala samá kvalitní hudební kulisa, např. Hermína Pipinič. Deep nemohl, Sedloň na poslední chvíli jo. Uhlík vyzvednut z dovolené v Havlíčkově brodě a Tasov jsme před půlnocí taky našli. Konečně léto. Beseda u bigbítu je jeden z nejlepších festů, který jsme kdy navštívili. Pohostinná Morava, pořadatelé, kteří se o kapely starají, milé a početné publikum. Hráli jsme skoro ve dvě v noci a bylo to skvělý. Dopoledne předtím návštěva skanzenu ve Strážnici.  Laďa Čumba je king.  Pár fotek z mobilu + dokumentace červnového akustického koncertu na sletu básníků v Unijazzu + plakáty nadcházejících festů v galerii.
   
* 20.7.2009
Léto v plném proudu. Úspěšná první návštěva Ostravy - zvukaře jsme zprudili, návštěvníci nám gratulovali ještě několik hodin poté, cizozemcům CD prodali. Klasická pytlostory:  Sedloň si zapomněl plátky do sága. Ságo bez plátku je jak Hrtan bez panáka - nefunguje. Ochotní pořadatelé povolali muzikantskou pohotovost (!) a za 20 minut jsou plátky mezi námi. Sedloň odehraje skvěle, balí ságo - a hádejte milé děti, co mu z něj při balení vypadlo?... No ano, balíček jeho plátků, které sobě uschoval do nástroje, by na ně nezapomněl. Dokumentační obrázky producírky v galerce. O týden později v Boskovicích s hosty (po letech zas s Ivanem Tomovičem, slovenským bluesovým ďáblem a poprvé i s Matějem von New Kids, neb Sedloň absentoval) a v nechutném dešti. Ale na Pohodě bylo hůř - na nás žádnej stan nespadnul.   
       
* 6.6.2009
Závěr jara dvakrát běsně. S koncem května jsme se coby pachatelé vrátili do někdejšího klubu U Šílené krávy v Roudnici nad Labem, tč. Hospody Legenda. Doprovodili jsme zde mj. comeback kapely Ministerstvo. Hodně lidí, skvělá atmoška, a Sedloň v zajetí démona etanolu. Zvukař se svatou trpělivostí. Dle neuvěřitelně pozitivní reakce publika vyplývá quizová otázka: a)Lidi byli opilí b) Lidi byli opilí a hluchý c) Lidi byli opilý, hluchý a už tu dlouho neslyšeli dobrou kapelu. O týden v Carpe diem později na soukromé akci:  BrodskiBeat správně pochopil situaci a dezertoval předem. Hrtanovi se nechtělo zvučit a za trest ho přejela velká hluková koule.  Pytlig se zas po letech připojil. A pak už jen konzumačka, volební debaty, Uhlíkovy  politologické rozbory, souboj v páce a lekce drunken psychology. A bude hůř - festivaly se blíží.
   
* 10.5.2009
Po delší době jsme vyrazili se soustředit. Jako již po několikáté  jsme obsadili Uhlíkovu detašovanou rezidenci ve Spyticích. Padlo mnoho vulgarit, obvyklých vzájemných invektiv a trapných vtipů. Heslo víkendu: "Zapomněl sem si peněženku". Trocha devastace jater a trocha gastroturistiky po podnicích Golčova Jeníkova. Výsledkem jsou 4 nové kousky v playlistu a pár fotek. A všechny zveme na speciální akustický gig do Carpe Diem. Jo a taky nebude letní klid neb se rýsujou nějaký festivaly. Sledujte denní tisk, nádražní vývěsky a pornobulvár.
   
* 4.3.2009
Na netu objeveny fotky z lednového Kaštanu - výběr nově v galerce. Neznámého autora chválíme. Všem,  kteří se podivovali nad nezvyklou sestavou, vzkaz: Bude hůř! Už za pár dní se totiž  zas chystáme na jih - v programu nás dost zajímavě popsali, tak se těšíme. 
   
* 25.1.2009
Nový rok tradičně zahájen producírkou k příležitosti dalšího zářezu Khotziho blížící se senility. Nepočetné publikum, ovšem skvělý mejdan. O týden později pak opět výlet na jih, v minimalistické sestavě zdravého jádra, a s podstatně živější reakcí publika než minule a překvapivým konkrétním se dožadováním přídavku skladeb, které nezazněly. Jihočeské grafičky: Máme Vás rádi!
   
* 9.12.2008
S koncertním rokem divoká rozlučka u Vystřeleného oka. Nevidim ovšem tentokrát v rozdávání radosti zvítězili 1:0. Jako dárek k tradičním vánocům (= s malym "v") nový fotky v galérce z Uhlíkovy Birthday Party a nový fotky z města na Malši.
   
* 8.10.2008
Zpráva zpráv zprava - stahování našich starších alb zdarma je už opět aktivní. Užívejte, zneužívejte a dosytosti. V malých dávkách vhodné i ve velkým množství. 
   
* 3.10.2008
Věc neuvěřitelná, máme po letech pytlodoménu. Vítejte v obludáriu www.dpvju.org . Brzo budou opět ke stažení momentálně dočasně nedostupné starší nahrávky. 
   
* 26.9.2008
S politováním musíme odříci dnešní koncert v Kaštanu. Omlouváme se všem, kteří si naplánovali účast a doufáme, že skvělí SPB naši neúčast vynahradí. Bohužel však když je Khotzi v nemocnici, nemůže být v Kaštanu, to dá jutopytlík plný rozumu, že...  
   
* 1.7.2008
Bizarní koncert na vodní slavnosti gymnázia PORG nás hodně pobavil. Všem studentkám vzkazujeme: Tančily jste skvěle! Rozloučení se sezónou v  Skutečnosti bylo ovšem neskutečné. Skvělý prostor, skvělý zvukař, skvělý lidi. V galerii nový fotky. Letní pauza.
   
* 20.6.2008
Po povedeném výletu na jih Bohemie se zas musíme omluvit všem, kteří v rámci United Islands na nás zamířili na Kampu. Pořadatelský geniální přesun tři hodiny před, do poloutajeného klubu Dr.Voják se vydařil - nebyla tam skoro ani noha. Obzvlášť pro naše dvě předkapely, které tam jely z Moravy, to byl určitě hezký dárek. Ale jinak jsme si to užili a ten odposlech, co se z něj tak pěkně zakouřilo... kdo by o něm mluvil...
  
* 6.6.2008
Prima fotky z prima konziku v Lysé přidány do alba i na MS. A navíc se množí množstevná množina producírek do prázdnin. Sledujte vývěsky na nádražích!
   
* 1.6.2008
Nová... no spíš jen kosmeticky jiná podoba pytlostránek (u aut se tomu řiká fejslift...) byla právě spuštěna. Původně to bylo v plánu 22.5. k desátému výročí causy Moniky Lewinski, ale nakonec došlo k posunu. Ostatně nějak se ten MDD oslavit musí a Michael Jackson to za nás neudělá.
   
* 2.5.2008
Na Alternativa TV byl zařazen náš  klip z dílny Z.A.Hrtana, kde jsou použity záběry z posledního koncertu s Pytligem. K nalezení nyní  rovněž i na Majspejsu.
   
* 22.4.2008
Tak jsme se byli podívat ve Vagonu. Hezky sme si tam pokecali. Na pódium jsme nemuseli - Extempore přetáhli jen o hodinu a vzali to tak i za nás. Omluva všem, co tam na nás dorazili. Olda Říha na to má takovej recept...
  
* 15.4.2008
Loučíme se s Deltou. Bejvalo tam hezky. Když ve filmu "Nejistá sezóna" ukazuje jeden z protagonistů, jak z divadla budou pěkný kanclíky, všichni se u toho smějou... Přijďte zatryznit.
   
* 1.4.2008
Rolling Stones nás poprosili, by sme jim dělali předkapelu. Uhlík se urazil a pravil, že si vod nějakýho nýmanda, co se nemůže rozhodnout, jestli má mít na konci příjmení "s" nebo ne,  whisku upíjet nenechá. Takže pojedem s Residents - ty si prej jen kapou něco do vočí...
   
* 15.3.2008
Zase jsme zavítali do Faustova domu do Dejvic, kde jsme ve sklepě před časem zkoušívávali. Faust totiž přišel na geniální nápad si nás pustit do studia. Prej, že si to pak dá na web. Byly to bezva dva dny - včetně návštěv u Zívalů (s Uhlíkovým nezbytným tatarákem) a na řízkovejch hodech. Pět novejch a dva staronový kousky v compu. Až se umíchaj, najdete něco na majspejs, až se opět vzchopíme k druhé etapě, bude další placka.